Prowadzisz firmę transportową? Masz problem z dokumentacją? Brakuje Ci czasu na rozwijanie firmy, bo tracisz go na bieżącą administrację? Ta oferta jest dla Ciebie!

Księgowość firmy transportowej

W ramach oferty specjalnej dla firm transportowych dostosujemy politykę rachunkowości oraz plan kont, tak aby zapewnić wysoki poziom optymalizacji podatkowej oraz zapewnić Ci informację zwrotną niezbędną przy podejmowaniu decyzji.

Koszty

  • Księgowość firmy transportowej obejmuje również przygotowanie pełnego raportu kosztów.Udostępnimy Ci regularnie informacje o strukturze kosztów wraz z podziałem na konkretne auta i kierowców. Będzie to kompleksowa informacja pozwalająca określić między innymi rentowność danego pojazdu czy średnie zużycie paliwa, ale też pozwoli ocenić skłonność danego kierowcy do generowania zbędnych kosztów, co z kolei umożliwi podjęcie skutecznych decyzji w celu ich optymalizacji.

Sprzedaż

  • Na podstawie dokumentacji wyliczymy obrót generowany przez każdy pojazd w ujęciu za jeden kilometr, co pozwoli określić minimalną stawkę frachtu na różnych trasach.
  • Zapewnimy dane do porównania pracy różnych kierowców, lub dyspozytorów, które pomogą obiektywnie ocenić wydajność ich pracy.

Wnioski licencyjne

  • Przygotujemy i złożymy w Twoim imieniu wszelkiego rodzaju dokumenty w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. Takie jak wnioski licencyjne czy o wydanie dodatkowych wypisów z licencji. Zorganizujemy niezbędne ubezpieczenia, a po wszystkim odbierzemy i dostarczymy Ci wydane uprawnienia.

Obsługa administracyjna

  • W ramach obsługi administracyjnej zajmiemy się za Ciebie zarządzaniem niezbędną dokumentacją działalności transportowej. Wystarczy, że dostarczysz nam zlecenia oraz dokumenty transportowe. My zajmiemy się ich weryfikacją i sprawdzeniem poprawności wykonania usługi zgodnie z dyspozycją. Następnie wystawimy faktury oraz wyślemy komplet dokumentów do odbiorcy, a po ich odbiorze zaktualizujemy termin płatności.

Zwrot VAT z UE

  • Dla firm zajmujących się transportem międzynarodowym proponujemy usługę polegającą na ubieganiu się w jej imieniu o zwrot podatku VAT naliczonego w krajach Unii Europejskiej. W kwotach wydatkowanych na zakup na przykład paliwa czy opłat drogowych zawiera się od 15 do nawet 27 procent podatku VAT. Procedura zwrotu jest skomplikowana, a każdy kraj ma nieco inne wymagania co do dokumentacji. W związku z tym że przetwarzanie złożonego wniosku trwa zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, za dodatkową opłatą jesteśmy w stanie sfinansować taki zwrot w ciągu kilku dni od zebrania dokumentacji.

Rozliczanie czasu pracy kierowców

  • Wielu przedsiębiorców zajmujących się transportem drogowym ma problem z prawidłowym rozliczaniem czasu pracy kierowców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom proponujemy naszym klientom kompleksową usługę polegającą na wyliczaniu należnego kierowcom wynagrodzenia na podstawie danych z karty kierowcy oraz polecenia wyjazdu służbowego. Zapewniamy zgodność z przepisami krajowymi oraz w przypadku transportu międzynarodowego z przepisami innych państw odnoszących się do wynagrodzenia minimalnego za pracę na ich terytorium. W ramach usługi wyliczymy również zaliczkę na podatek dochodowy oraz zobowiązania wobec ZUS, tak jak dla pozostałych pracowników.

Kompleksowa obsługa prawna

Firmie transportowej, która zdecyduje się na skorzystanie z oferty specjalnej oferujemy w atrakcyjnej cenie kompleksową obsługę prawną. Nasi prawnicy to doświadczona kadra, dla której obsługa prawna firm transportowych oraz rozwiązywanie spraw związanych z krajowym i międzynarodowym transportem towarów nie jest żadną trudnością. Przeanalizujemy pod kątem prawnym umowę, którą zamierzasz podpisać, pomożemy napisać odwołanie do sądu lub sporządzić pozew.

Monitoring płatności

W ramach usługi zapewniamy stałą kontrolę nad należnymi Twojej firmie płatnościami. Stały monitoring płatności zapewni Ci bieżącą informację o kwotach i terminach należności wpływających na konto Twojej firmy. Po przekazaniu nam faktur zajmiemy się regularnym przypominaniu odbiorcom o zbliżającej się płatności. W informacji zwrotnej zapewniamy bieżące wiekowanie należności.

Windykacja

Wiemy jak często na rynku usług transportowych można trafić na nieuczciwych kontrahentów. Dlatego właśnie współpracujemy z kancelarią prawną pomagającą Naszym Klientom w skutecznym odzyskiwaniu swoich należności. W ramach oferty zapewniamy windykację polubowną, a w razie niepowodzenia windykację sądową.

Certyfikat kompetencji zawodowych

Chcesz założyć firmę transportową, ale nie posiadasz certyfikatu kompetencji zawodowych? Zgłoś się do nas.