Prowadzisz firmę transportową? Masz problem z dokumentacją? Brakuje Ci czasu na rozwijanie firmy, bo tracisz go na bieżącą administrację? Ta oferta jest dla Ciebie!

Księgowość firmy transportowej

W ramach oferty specjalnej dla firm transportowych dostosujemy politykę rachunkowości oraz plan kont, tak aby zapewnić wysoki poziom optymalizacji podatkowej oraz zapewnić Ci informację zwrotną niezbędną przy podejmowaniu decyzji. Jeśli myślisz, że obsługa prawna firm transportowych może się przydać w Twojej firmie, zapraszamy!

Koszty

  • Księgowość firmy transportowej obejmuje również przygotowanie pełnego raportu kosztów.Udostępnimy Ci regularnie informacje o strukturze kosztów wraz z podziałem na konkretne auta i kierowców. Będzie to kompleksowa informacja pozwalająca określić między innymi rentowność danego pojazdu czy średnie zużycie paliwa, ale też pozwoli ocenić skłonność danego kierowcy do generowania zbędnych kosztów, co z kolei umożliwi podjęcie skutecznych decyzji w celu ich optymalizacji.

Sprzedaż

  • Na podstawie dokumentacji wyliczymy obrót generowany przez każdy pojazd w ujęciu za jeden kilometr, co pozwoli określić minimalną stawkę frachtu na różnych trasach.
  • Zapewnimy dane do porównania pracy różnych kierowców, lub dyspozytorów, które pomogą obiektywnie ocenić wydajność ich pracy.

Wnioski licencyjne

  • Przygotujemy i złożymy w Twoim imieniu wszelkiego rodzaju dokumenty w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego. Takie jak wnioski licencyjne czy o wydanie dodatkowych wypisów z licencji. Zorganizujemy niezbędne ubezpieczenia, a po wszystkim odbierzemy i dostarczymy Ci wydane uprawnienia.

Obsługa administracyjna

  • W ramach obsługi administracyjnej zajmiemy się za Ciebie zarządzaniem niezbędną dokumentacją działalności transportowej. Wystarczy, że dostarczysz nam zlecenia oraz dokumenty transportowe. My zajmiemy się ich weryfikacją i sprawdzeniem poprawności wykonania usługi zgodnie z dyspozycją. Następnie wystawimy faktury oraz wyślemy komplet dokumentów do odbiorcy, a po ich odbiorze zaktualizujemy termin płatności.

Zwrot VAT z UE

  • Dla firm zajmujących się transportem międzynarodowym proponujemy usługę polegającą na ubieganiu się w jej imieniu o zwrot podatku VAT naliczonego w krajach Unii Europejskiej. W kwotach wydatkowanych na zakup na przykład paliwa czy opłat drogowych zawiera się od 15 do nawet 27 procent podatku VAT. Procedura zwrotu jest skomplikowana, a każdy kraj ma nieco inne wymagania co do dokumentacji. W związku z tym że przetwarzanie złożonego wniosku trwa zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, za dodatkową opłatą jesteśmy w stanie sfinansować taki zwrot w ciągu kilku dni od zebrania dokumentacji.

Rozliczanie czasu pracy kierowców

  • Wielu przedsiębiorców zajmujących się transportem drogowym ma problem z prawidłowym rozliczaniem czasu pracy kierowców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom proponujemy naszym klientom kompleksową usługę polegającą na wyliczaniu należnego kierowcom wynagrodzenia na podstawie danych z karty kierowcy oraz polecenia wyjazdu służbowego. Zapewniamy zgodność z przepisami krajowymi oraz w przypadku transportu międzynarodowego z przepisami innych państw odnoszących się do wynagrodzenia minimalnego za pracę na ich terytorium. W ramach usługi wyliczymy również zaliczkę na podatek dochodowy oraz zobowiązania wobec ZUS, tak jak dla pozostałych pracowników. Rozliczanie czasu pracy kierowców to zadanie które warto powierzyć profesjonalistom – z przyjemnością się tym dla Ciebie zajmiemy.

Kompleksowa obsługa prawna

Firmie transportowej, która zdecyduje się na skorzystanie z oferty specjalnej oferujemy w atrakcyjnej cenie kompleksową obsługę prawną. Nasi prawnicy to doświadczona kadra, dla której obsługa prawna firm transportowych oraz rozwiązywanie spraw związanych z krajowym i międzynarodowym transportem towarów nie jest żadną trudnością. Przeanalizujemy pod kątem prawnym umowę, którą zamierzasz podpisać, pomożemy napisać odwołanie do sądu lub sporządzić pozew.

Monitoring płatności

W ramach usługi zapewniamy stałą kontrolę nad należnymi Twojej firmie płatnościami. Stały monitoring płatności zapewni Ci bieżącą informację o kwotach i terminach należności wpływających na konto Twojej firmy. Po przekazaniu nam faktur zajmiemy się regularnym przypominaniu odbiorcom o zbliżającej się płatności. W informacji zwrotnej zapewniamy bieżące wiekowanie należności.

Windykacja

Wiemy jak często na rynku usług transportowych można trafić na nieuczciwych kontrahentów. Dlatego właśnie współpracujemy z kancelarią prawną pomagającą Naszym Klientom w skutecznym odzyskiwaniu swoich należności. W ramach oferty zapewniamy windykację polubowną, a w razie niepowodzenia windykację sądową.

Certyfikat kompetencji zawodowych

Chcesz założyć firmę transportową, ale nie posiadasz certyfikatu kompetencji zawodowych? Zgłoś się do nas.